Filmy promocyjne, reklamowe, teledyski

Filmowanie to moja pasja. Najczęściej zajmuję się tworzeniem krótkich filmów, prezentacji czy tzw. wideo-wizytówek w formie dynamicznych klipów i teledysków. W swoich pracach staram się wykorzystać wszystkie możliwości sprzętu i oprogramowania oraz ciągle podążać za aktualnymi trendami na rynku.

Dzisiejszy czas to czas filmu. Prawie każdy klient szuka w sieci informacji na temat produktów i bardzo chętnie ogląda filmowe prezentacje bądź recenzje na takich portalach jak YouTube. Żeby przyciągnąć uwagę i zatrzymać zainteresowanego na dłużej, ważny jest poziom i ciekawy, niesztampowy sposób wykonania takich filmów.

galeria 1 3 smallOptymalne rozwiązanie

Na rynku jest wiele profesjonalnych i dużych firm produkujących filmy. Mają ogromną bazę sprzętową, zatrudniają wiele osób, bez których duże produkcje nie mogłoby się obyć. Koszty wykonania filmu będą w takim przypadku wysokie i większość osób nigdy nie będzie mogła sobie na nie pozwolić. Ja proponuję rozwiązanie dla osób, które nie dysponują dużym budżetem, a chciałyby mimo to nowocześnie i efektownie zaprezentować siebie lub swoją firmę na stronach internetowych bądź w lokalnych mediach. Obniżenie kosztu filmu uzyskuję poprzez wykorzystanie sprzętu oraz oprogramowania relatywnie niedrogiego, zapewniającego najlepszą jakość obrazu w swojej klasie cenowej oraz pracę najczęściej w pojedynkę (zarówno realizacja jak i postprodukcja), czasem w zależności od projektu w małym, 2-3 osobowym zespole.

 

135 i 145 smallJakość obrazu

Posiadany sprzęt gwarantuje uzyskanie bardzo wysokiej jakości obrazu jednocześnie umożliwiając optymalizację kosztów produkcji filmu. Głównym narzędziem są lustrzanki ( DSLR ) Canon 5D mark III oraz  Canon 550D. W wielu sytuacjach – w ciasnych miejscach, na zewnątrz pojazdów, w środowisku wodnym używam dodatkowo kamer GoPro.

 

 

dach rekaw smallLatająca kamera

Najnowszy trend w produkcjach filmowych. Rozwój technologii sprawił, że dziś ujęcia z powietrza dostępne są za ułamek ceny sprzed kilku lat. Każdemu projektowi mogą dodać niesamowitego, “kinowego” klimatu jednocześnie dodając niemożliwe do zrealizowania wcześniej punkty widzenia. Prezentacja samochodu, budynku, terenu firmy z takiej perspektywy pozostawia na widzach duże wrażenie. Takie ujęcia realizuję za pomocą zdalnie sterowanej, latającej platformy.

 

Audi R8 AUTOKULT (0-01-17-08)Steadicam, slider, kran kamerowy

W czasie realizacji części ujęć nie do przecenienia jest możliwość płynnego ruchu kamery w przestrzeni  – w takiej sytuacji wykorzystuję kran (wysięgnik) kamerowy, jazdę kamerową (slider) oraz stabilizator ruchu – steadicam.

W każdej produkcji staram się wykorzystać cały dostępny sprzęt tak, żeby film charakteryzował się ciekawymi i zróżnicowanymi ujęciami. Sprawi to, że nawet z pozoru zwykłe rzeczy i scenerie zrobią wrażenie na potencjalnych odbiorcach.